BG EN

Лидер на "Мюсюлмански братя" осъди смъртната присъда на Мохамед Мурси

Азия

Лидер на "Мюсюлмански братя" осъди смъртната присъда на Мохамед Мурси

3808
на 16.05.2015
Лидер на Мюсюлмански братя осъди смъртната присъда на Мохамед Мурси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Един от лидерите на обявеното в Египет за терористична организация движение „Мюсюлмански братя“ Амр Дараг осъди решението на съда, наложило в събота смъртна присъда на бившия президент Мохамед Мурси. Дараг призовава международната общност да предприеме действия. „Това е политическо решение, може да бъде извършено престъпление и международната общност няма трябва да го спре“, казва той, цитиран от Reuters, цитиран от "Фокус".

препоръчано

Египетски съд произнесе предварителна смъртна присъда на Мурси и други осъдени по дело за шпионаж в полза на чуждестранно разузнаване и бягство от затвора по време на бунта през 2011 г. документите по делото са предадени на върховния мюфтия за одобрение или отхвърляне, окончателната присъда се очаква на 2 юни. 
По време на бягството от затвора Мохамед Мурси е бил заместник-председател на „Мюсюлмански братя“. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОЛЯМ СКАНДАЛ В НС! Руди Гела побесня заради Величие - обижда ги на баламурници и секта (ВИДЕО) ГОЛЯМ СКАНДАЛ В НС! Руди Гела побесня заради "Величие" - обижда ги на "баламурници" и "секта" (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК