ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Продължава да е в сила проблемът със земеделския път в село Елшица, който е залят и това не позволява стопаните да достигнат до лозовите масиви, каза Иван Атанасов, председател на земеделската кооперация в селото, редаде агенция "Фокус".
Пътят беше залят преди повече от месец от преливането на два микроязовира, стопанисвани от община Панагюрище.
„Получихме информация от кмета на общината Никола Белишки, че е разпоредил комисия, която да направи оглед и със средства от резерва за бедствия и аварии щели да го оправят. Комисия наистина дойде, огледаха и разбраха за какво става въпрос, но какво са решили и предложили на кмета не знам. Положението си е същото и продължаваме да нямаме достъп до лозята“, коментира председателят на кооперацията.
Той уточни, че и в момента хората стигат с автомобили до едно място, откъдето се придвижват до лозята си пеша. Атанасов добави също, че влагата оказва влияние и на лозята.
„В момента не се извършват обработки, но не е приключила изцяло резитбата. Надяваме се през месец май да е по-топло, за да можем да си направим необходимите обработки“, каза още председателят на земеделската кооперация в Елшица.


