BG EN

Лотарията с остра реакция след законопроекта на Валери Симеонов: Национализирането на частен бизнес е недопустим прецедент

ГОРЕЩО
Политика

Лотарията с остра реакция след законопроекта на Валери Симеонов: Национализирането на частен бизнес е недопустим прецедент

65349
на 17.01.2020
Лотарията с остра реакция след законопроекта на Валери Симеонов: Национализирането на частен бизнес е недопустим прецедент
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Национална лотария" не закъсня с отговор на промените в Закона за хазарта, които лидерът на НФСБ Валери Симеонов заяви, че ще внесе. В него е записано, че това трябва да е държавен монопол, както е в други европейски страни, изтъкна по-рано Симеонов. Той допълни, че промените са одобрени от финансовия министър Владислав Горанов, от спортния министър Красен Кралев, както и от премиера Бойко Борисов. От лотарията пък излязоха със своя позиция, в която се казва, че това е недопустим прецедент и ще доведе до необратими последствия. 

препоръчано

Ето и позицията на "Национална лотария" АД 

Във връзка с внесения от Валери Симеонов и група народни представители проект на закон за изменение на Закона за хазарта, коментиран от министъра на финансите г-н Горанов и спортния министър г-н Кралев, бихме искали да изразим следната позиция.

Национализирането на частен бизнес е недопустим прецедент, който ще доведе до необратими последствия за държавата, законодателната и изпълнителната власт.

Фундаменталното нарушаване на установения от Конституцията на Република България правов ред, и грубото погазване на  европейското законодателство ще причини огромни финансови и репутационни щети на България.

Отговорността и последствията от тези действия няма да бъде носена от политиците, стоящи зад внасянето на проекта, а от българските гласоподаватели и данъкоплатци. Изразената позиция е подкрепена от „Евробет“ и Българска асоциация за развлекателни и хазартни игри (БАРХИ).

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на юли: Ракът да не се разпилява, Лъвът да не пътува, Везните да внимават с документите, които подписват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на юли: Ракът да не се разпилява, Лъвът да не пътува, Везните да внимават с документите, които подписват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента