ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ЦСКА са погасили 20 милиона лева дългове, като остава да изплатят още 15 милиона.
Това признание направи силният човек в управата на ЦСКА Александър Тодоров, който на специална пресконференция разкри любопитни разкрития за финансовото състояние на клуба.
„Новото ръководство пое клуба в тежък момент – отборът бе пред зариване. Поехме тима със задължения над 35 милиона, в момента до края на седмицата ще приключи одита, през тези месеци, в които сме положили къртовски труд, сега задълженията по баланс са между 15-16 милиона".
"За да свалим този дълг почти на половина, сме предприели не малко ходове. Естествено ЦСКА се нуждае от пари. Бившият юристконсулт го каза в една медия, но това не е новина. Въпреки всичко, въпреки ударите, ние държим нещата в относителен контрол“, заяви Тодоров.
Изпълнителният директор на ЦСКА Александър Тодоров разкри още, че .
срещу "армейците" има заведени 45 дела и на "Армията" няма свежи капитали.
„В момента в ЦСКА има около 45 вътрешни дела, от които почти всички са унаследени, а останалата част са на служители с неизплатени заплати. За най-голямо съжаление и въпреки, че не исках да засягам случая – нямам навика да коментирам бивши служители, но явно бившият юристконсулт Радостин Василев, някой го използва за атаки срещу ЦСКА".
"Не може той да принуждава бившите служители да започнат дела срещу ЦСКА и той да ги представлява. Това е недостойно. Той си е вадил хляба от този клуб. Ще ви разясним и каква е била работата на тези хора“, добави Тодоров.
Според Тодоров шефът на "ЦСКА завинаги" Александър Чакмаков няма пари да издържа ЦСКА.
"Многократно съм говорил с Александър Чакмаков, той сам ми е казвал, че сдружението няма финансовата възможност да издържа клуба. Не е лесно да се издържа ЦСКА. Видяхте и Гриша Ганчев и други изразиха желание да поемат клуба, но само толкова“, завърши шефът на ЦСКА.


