BG EN

ЛУД КЪСМЕТ: Словенец спечели 60 млн. евро от европейската лотария „Евроджакпот”

ГОРЕЩО
Европа

ЛУД КЪСМЕТ: Словенец спечели 60 млн. евро от европейската лотария „Евроджакпот”

15464
на 24.04.2024
ЛУД КЪСМЕТ: Словенец спечели 60 млн. евро от европейската лотария „Евроджакпот”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Словенец спечели 60 милиона евро от европейската лотарийна игра "Евроджакпот", съобщават словенските медии.

препоръчано

Това е най-голямата лотарийна печалба в Словения досега, посочват организаторът на лотараийни игри в страната „Лотерия Словения“.

Печелившата комбинация от седем числа е уцелена от двама души – един в Словения и един в Германия. Те ще получат по 60 милиона евро.

Късметлията ще може да си прибере печалбата до 22 юли тази година. Той ще получи 51 милиона евро, а общината, в която живее – девет милиона евро под формата на данъци, според словенския сайт „24ур“.

„Евроджакпот“ е първата международна лотарийна игра в Словения и най-голямата игра на късмета в Европа.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 август - Стрелците да не влизат в безсмислени спорове, денят обещава материални успехи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 август - Стрелците да не влизат в безсмислени спорове, денят обещава материални успехи за Козирозите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Очакват ни екваториални нощи с температури до 25 градуса Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Очакват ни екваториални нощи с температури до 25 градуса
ново
Днес: 128
горещо
hot
най-четени новини в момента