BG EN

Майкъл Флин е обсъдил тайно с турски министри предаването на Фетхуллах Гюлен

ГОРЕЩО
Европа

Майкъл Флин е обсъдил тайно с турски министри предаването на Фетхуллах Гюлен

10785
на 25.03.2017
Майкъл Флин е обсъдил тайно с турски министри предаването на Фетхуллах Гюлен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият съветник на Доналд Тръмп по националната сигурност ген. Майкъл Флин се е срещнал с турски министри за обсъждане на отстраняването на мюсюлманския клерик Фетхуллах Гюлен от САЩ, пише The New York Daily News. 

препоръчано

Срещата между пенсионирания генерал и министрите на Анкара се е състояла още преди президентските избори в САЩ, и в рамките й е обсъдено предаването на сочения от Турция като организатор на неуспешния опит за държавен преврат духовник, без при това да преминава през процеса на законна екстрадиция. Това заяви за The Wall Street Journal Джеймс Улси, бившият директор на Централното разузнавателно управление (ЦРУ). 

Улси, който е присъствал на срещата от 19 септември в хотел „Есекс Хаус“, описа обсъжданията като "тайна стъпка в мрака на нощта, за да отведат този човек далеч". Самият Улси призна, че е бил изумен от разговора.
Говорител на бившия съветник на Тръмп заяви, че "в нито един момент ген. Флин не е обсъждал незаконни действия, извънсъдебно физическо отстраняване или други подобни дейности“.

Фетхуллах Гюлен живее в щата Пенсилвания от 1999 г. След провала на юлския пуч Анкара засили натиска над Вашингтон за екстрадицията на духовника, припомня изданието, цитирано от Фокус.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната сряда на юни: Овенът да не пътува, Близнаците са уморени, Лъвът да се извини, ако е засегнал някого САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната сряда на юни: Овенът да не пътува, Близнаците са уморени, Лъвът да се извини, ако е засегнал някого
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Кирил Петков се крие зад оставка, а ПП ще прелее електорат към проекта на Радев (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Кирил Петков се крие зад оставка, а ПП ще прелее електорат към проекта на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента