BG EN

Македония за трети ден без влакове, стачка блокира жп транспорта

Балкани

Македония за трети ден без влакове, стачка блокира жп транспорта

4502
на 20.02.2017
Македония за трети ден без влакове, стачка блокира жп транспорта
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Железопътният трафик в Македония вече трети ден е напълно блокиран заради протеста на служителите на Македонски железници, чиито синдикати искат решаване на проблема с изплащането на заплатите, съобщава македонското електронно издание А1 ON, цитиран от "Фокус".
„Не се движат нито пътнически, нито товарни влакове“, информират от Железопътната гара в Скопие. От „Македонски железопътен транспорт АД“ сочат , че до края на работната седмица на служителите ще бъде изплатена втората част от заплатата за декември 2016, а до края на месеца и заплатата за януари 2017 година. 
„Поради огромните проблеми, пред които са изправени цялостната железопътна система през миналата 2016 г., когато заради блокадите на железопътните линии в Гърция , „Македонски железопътен транспорт АД“ претърпя пряка загуба в размер от 5 милиона евро и в началото на тази година отново се сблъсква с определени финансови предизвикателства“, добавиха от там. В течение на седмица в сътрудничество с правителството на Македония трябва да се финализира решението за дългосрочно решаване на ситуацията в железниците в Македония.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
УНИКАЛНО ШОУ! Бабка по чехли случайно видя Асен Василев на площада и му открадна шоуто пред медиите (ВИДЕО) УНИКАЛНО ШОУ! Бабка по чехли случайно видя Асен Василев на площада и му открадна шоуто пред медиите (ВИДЕО)
ново
Днес: 79
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК