BG EN

Малайзия обяви извънредно положение заради горските пожари

ХИТ СВЯТ

Малайзия обяви извънредно положение заради горските пожари

4380
на 23.06.2013
Малайзия обяви извънредно положение заради горските пожари

Смогът идва от съседната Индонезия, която успя да задуши с дима си и Сингапур

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Малайзия обяви извънредно положение в два южни региони на страната поради рекордното замърсяване на въздуха, съобщава руската склужба на BBC („Би Би Си“).

препоръчано

Смогът е предизвикан от горските пожари в съседната Индонезия, където селяните подпалват горите, за да разчистят земеделските си площи. Въпреки че е незаконно индонезийците все още действат по стария начин.

Властите на морските градове Муар и Леданг в Малайзия препоръчват на местните да не излизат от домовете. Смогът е достигнал и столицата Куала Лумпур, като във въздуха се усеща миризмата на пожара.

Индонезия обвинява в пожарите всички чуждестранни и местни компании, които произвждат пламовото масло.

Междувременно гъстият смог обхвана и съседния град-държава Сингапур (вижте снимката) – мегаполисът направо се задушава заради съседната Индонезия. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК