BG EN

Марсоходът „Пърсивиърънс“ взе втора скална проба

СВЕТЪТ ДНЕС

Марсоходът „Пърсивиърънс“ взе втора скална проба

9137
на 11.09.2021
Марсоходът „Пърсивиърънс“ взе втора скална проба
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Марсоходът "Пърсивиърънс" взе втора скална проба в търсене на живот на Червената планета, предадоха световните информационни агенции, на които се позовава „Динюз“. Медиите цитират съобщение на НАСА.

препоръчано

Пробата е взета в четвъртък от същата голяма скала, от която е предишната. И двете са поставени в титаниеви тръби, които ще бъдат прибрани от друг космически апарат, за да бъда върнати на Земята. Пробите са малко по-дебели от молив.

Първият опит на "Пърсивиърънс" да вземе проба от Марс се провали през август, защото скалата беше прекалено ронлива. Според НАСА технологията и тогава е работила перфектно.

"Пърсивиърънс" има 43 такива титаниеви тръби за проби.

Роувърът "Пърсивиърънс" се спусна на повърхността на Марс на 18 февруари тази година, след като пътува през Космоса седем месеца. С него пристигна и мини-хеликоптерът "Инджинюъти", който изпробва технология за летене на друга планета.

НАСА планира мисия за връщането на взетите от "Пърсивърънс" проби през 30-те години.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК