ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Това, което ни се предлага днес от опозиционни партии е правено, наложил е мораториум върху плащания на външния дълг. Тези, който натрупаха огромната част от дълга не желаят да го плащат. Дефицита директно се превръща в нов външен дълг. Няма как да си за дефицита и да си против външния дълг. Дефицитът е нов дълг за България", заяви депутатът от Реформаторския блок Мартин Димитров в парламента.
"Нужни са реформаторски политики. Дясно център политиката е за намаляване на дефицита, което ще го намали средносрочно, а не с трупането му, както правят левите политики.
Реформаторите предлагат реформи, искаме по-малък дефицит, намаляването му с всяка година, искаме да уравновесим бюджета. За да има работеща икономика трябва да се намалят дефицитите", категоричен е реформатора.


