ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В този трети мандат можеха да бъдат положени малко повече усилия. Имаше възможност разговорите да продължат малко по-дълго. Този коментар направи от екрана на БНТ социологът от "Маркет линкс“ Добромир Живков, коментирайки провалените преговори за подкрепа на третия мандат, който беше връчен на ИТН.
"Трябваше да се подходи с програма за преговори“, посочи той втората грешка на хората на Слави Трифонов.
Очевидно интересите на партиите стигат до там, че те не могат да преодолеят противоречията помежду си и затова отиваме на седми избори, констатира още социологът.
Ситуацията по време на преговорите пък била различна, защото поведението на политиците било променено, а разговорите пред широката общественост, били популизъм. "Чисто технически това не беше най-доброто решение“, отново критикува той подхода на ИТН.
"Договорките се случват при закрити врати“, припомни той.


