BG EN

МВР иска щателна проверка на пожарните

Региони

МВР иска щателна проверка на пожарните

5084
на 20.08.2018
МВР иска щателна проверка на пожарните
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Настояваме да бъде направена щателна проверка на пожарните автомобили". Това посочи в интервю за БНР Валентин Попов от един от синдикатите към МВР:

препоръчано

"Би трябвало да се даде някакъв категоричен отговор доколко автомобилите отговарят на заложената от възложителя специфика, като самата спецификация също би трябвало да подлежи на едно по-внимателно отглеждане. Също не е без значение какво е качеството на изработката. Като оставим на страна чисто техническите въпроси, това, за което настояваме, е наистина много щателно разследване, защото многото инциденти будят сериозни притеснения, да не говорим, че загина колега. Машините са сравнително нови. Доставени са по специална европейска програма. Не можем да правим изводи, не и преди да са приключени следствените действия, не и преди да е минала автотехническа експертиза, но това, за което настояваме, е да се изследва внимателно всичко, свързано с този модел противопожарни автомобили. Колегите няма как да не са притеснени, дори и от самия факт, че загина колега. Има оплаквания от шофьори на такива автомобили от поведението на тези автомобили във връзка с технически детайли. Предполагам, че специалисти от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“ ще говорят с шофьорите, които работят с тези машини. Това, което очакваме, е да разбере обществото какъв е проблемът".

Цялото интервю с Валентин Попов можете да чуете от звуковия файл.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК