BG EN

Меркел: Решението да отворим границите на Германия за бежанците е правилно

СВЕТЪТ ДНЕС

Меркел: Решението да отворим границите на Германия за бежанците е правилно

10013
на 21.08.2017
Меркел: Решението да отворим границите на Германия за бежанците е правилно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германският канцлер Ангела Меркел защити решението си да отвори границите на Германия за стотици хиляди бежанци преди две години, предаде АП.
 
"Продължавам да мисля, че решението ми беше правилно", каза Меркел, след като беше попитана в предизборно телевизионно интервю дали би постъпила по различен начин, ако попадне в същата ситуация. По-рано канцлерката е защитавала решението си като необходим отговор на извънредна хуманитарна ситуация.
 
Тя заяви, че нейното правителство е предприело множество стъпки, за да гарантира, че кризата няма да се повтори.

препоръчано

Напливът от почти един милион бежанци в Германия през 2015 г. предизвика остри критики срещу Меркел от някои десни политици, включително консервативните й съюзници в Бавария.
 
Хорст Зеехофер, който оглавява Християнсоциалния съюз - баварската сестринска партия на Християндемократите на Меркел, обаче, изглежда, отстъпи от отдавнашния си призив за ограничаване на броя на бежанците. По-рано той настояваше за таван от 200 000 бежанци на година.

Меркел каза по германската телевизия Ер Те Ел, че ще се бори за пълен четиригодишен мандат, ако бъде преизбрана през септември.
 
Попитана дали ще се кандидатира отново през 2021 г., канцлерът заяви: "Това ще бъде отново обсъдено в подходящо време".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата юлска неделя: Близнаците да не прекаляват с високите скорости, Ракът да внимава с парите, проблеми за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата юлска неделя: Близнаците да не прекаляват с високите скорости, Ракът да внимава с парите, проблеми за Рибите
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента