BG EN

"Мерцедес" вдига завод в Полша за 500 млн. евро

ЧАС ПИК

"Мерцедес" вдига завод в Полша за 500 млн. евро

6561
на 13.05.2016
Мерцедес вдига завод в Полша за 500 млн. евро
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Компанията-майка на "Мерцедес-Бенц" - "Даймлер", обяви планове за създаване на първия си европейски завод за двигатели извън Германия. Той ще се намира в Явор, малък град в югозападна Полша, а строежът му ще струва 500 млн. евро, съобщи ДПА, цитирана от "Стандарт". Заводът ще бъде вторият в света извън Германия, който ще произвежда двигатели. Първият е в Пекин. Той ще започне да работи през 2019 г. и се очаква да създаде няколкостотин работни места.

препоръчано

От "Даймлер" наскоро обявиха, че ще построят още една фабрика в Китай на фона на опитите и на други западни компании да преместят производството в държави с по-евтина работна ръка.

 

 

 

 

 

 

"Стандарт"

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК