Местан готов да оттегли областния на София, ако се докажат обвиненията срещу него
За това обаче трябвало да се произнесе прокуратурата
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ще оттеглим всеки свой кадър от управлението, ако има дори едно доказателство, което да подкрепи съмненията за съответната личност. Това каза в ефира на Дарик радио председателят на ДПС Лютви Местан по повод недоволството, което предизвика назначаването на депутата Емил Иванов за областен управител на София-област.
Припомняме, данни, публикувани от доклад на Сметната палата от 2010 г., разкриха, че по време на първия си мандат като областен управител Димитров е участвал в скандални замени и продажби. Той стана и герой в антиправителствените демонстрации.
„Ако съмненията за една личност са самодостатъчен критерий той да бъде лишен от участие в политиката и управлението на страната, ще ви кажа, че по този нов стандарт България ще остане без управленци", коментира Лютви Местан.
На въпрос дали е убеден в удачността на кандидатурата и дали той лично е застанал зад нея, Местан посочи, че Иванов има опит като общински кмет. „Няма да бъде областен управител, както други хора няма да бъдат заместник-министри или министри, ако съмненията се потвърдят поне с един факт", подчерта председателят на ДПС.
На въпрос дали не са достатъчно основание докладът на Сметната палата и посочените нарушения вътре Местан каза, че няма заключения на одитната институция, които да са без забележки и препоръки. Едно са пропуските в работата на един орган, но когато те сочат и престъпление, тежката дума има държавното обвинение, припомни той. И ако има подобно развитие на нещата, лидерът на партията е категоричен, че ще оттегли всеки кадър на ДПС независимо на какво ниво в управлението се намира.


