BG EN

Мехмед Дикме: Не прави чест на държавата да създава пречки на бизнеса

Икономика

Мехмед Дикме: Не прави чест на държавата да създава пречки на бизнеса

10275
на 15.03.2022
Мехмед Дикме: Не прави чест на държавата да създава пречки на бизнеса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Не прави чест на държавата да създава пречки на бизнеса. Работа на държавата е да подпомага бизнеса, а не да му пречи. Без да познавам хората, които изнасят тези хора, имат договори и ако не изнесат това зърно в случай че няма форсмажорни обстоятелства, ще трябва да платят неустойки.

препоръчано

Това заяви пред Би Ти Ви бившият земеделски министър Мехмед Дикме по повод проверките на камионите със зърно, които блокират износа на продукцията.

По думите му на склад в момента има предостатъчно зърно, а след 100 дни се очаква новата реколта.

Според Дикме държавата няма капацитет да съхранява 1 млн. тона зърно, колкото искат да купят. Неговият съвет към правителството е да купи продукция на зелено от българските производители.

„Така ще гарантират попълването от една страна на държавните запаси, а от друга страна още утре ще влязат свежи пари в земеделците и те ще могат да направят пролетната сеитба. В момента те имат остра нужда от пари за нея“, уточни Дикме.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК