ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мигранти и бежанци ще присъстват заедно с лидери от цял свят на траурната церемония на папа Франциск в базиликата "Свети Петър" в Рим в събота, предаде италианската агенция АНСА, като се позова на неправителствената организация "Медитеранеа".
Представители на организацията са се срещали с покойния папа няколко пъти и днес "Медитеранеа" получи потвърждение за присъствието си на церемонията от Префектурата на папския дом.
Посещенията на гроба на папа Франциск ще бъдат възможни още на 27 април
Делегацията ще се състои от хора, спасяващи мигранти в Средиземно море, от мигранти и бежанци, които са били измъчвани и са успели да се измъкнат от либийски центрове за задържане на мигранти, заяви организацията.
Досега над 60 000 души се стекоха в базиликата "Свети Петър", за да отдадат почит на покойния папа. След нея ковчегът с тленните останки на папата ще бъде откаран в базиликата "Санта Мария Маджоре", където ще бъде погребан, отбелязва БТА.

