BG EN

Миков за призива на Бойко към протестиращите: Поведението на ГЕРБ е деструктивно

ЧАС ПИК

Миков за призива на Бойко към протестиращите: Поведението на ГЕРБ е деструктивно

6231
на 02.09.2013
Миков за призива на Бойко към протестиращите: Поведението на ГЕРБ е деструктивно
Автор:   ПИК

Действията на Плевнелиев не се вписват в конституционната рамка

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Поведението на ГЕРБ е изцяло насочено към създаване на напрежение, ескалация на напрежението и деструкция. Това е продължение на линията, с която ГЕРБ се отнасяше към парламента и в предишния мандат, когато имаше мнозинство.

препоръчано

Това каза председателят на Народното събрание Михаил Миков пред БНР по повод призива на Бойко Борисов от по-рано днес към протестиращите да са особено активни на 4 септември, когато е първото заседание на Народното събрание след края на лятната ваканция. Експремиерът обяви, че неговата партия иска незабавна оставка на правителството на Пламен Орешарски и допълни: "Отхвърляме предложението на Сергей Станишев за съгласие по предложените от него национални приоритети" (вижте подробности в "Още по темата").

На въпрос дали парламентът ще отнеме правомощията на президента по назначаването на директорите на Националната служба "Охрана" (НСО) и Националната разузнавателна служба (НРС), Миков заяви, че в предишния парламент той не е забелязал Плевнелиев да проявява „особената ревнивост”, която проявява сега.

„Не може президентът да предопределя, в условията на парламентарна република, парламентарните решения – нито като дневен ред, нито като съдържание по същество. Желанието му да играе активна роля във вътрешната политика при тези въпроси, при отсъствието на законодателна инициатива от негова страна, минава през възможния диалог. Отричането, конфронтирането, което той демонстрира напоследък, не се вписва особено в конституционната рамка”, заяви Миков.

Според председателя на парламента са възможни различни форми на законодателно уреждане между властите. По думите на Михаил Миков, досега единственото право на президента е било да потвърди или не това, което му предлага изпълнителната власт.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК