BG EN

Министерството на туризма: Концесионерите на плажове да сигнализират при съмнения за замърсяване

Икономика

Министерството на туризма: Концесионерите на плажове да сигнализират при съмнения за замърсяване

8985
на 14.06.2023
Министерството на туризма: Концесионерите на плажове да сигнализират при съмнения за замърсяване
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Концесионерите на плажове да сигнализират Министерството на туризма при всяко съмнение за замърсяване на водите след разрушаването на язовирната стена на „Нова Каховка“. Ресорният министър Зарица Динкова е изпратила писмо до тях, в което ги информира за предприетите действия и ги призовава за активна позиция при всяка ситуация, в която преценят, че имат нужда от съдействие.

препоръчано

Към момента няма данни за замърсяване и превишени стойности в района на българското черноморско крайбрежие след разрушаването на язовир "Нова Каховка", разположен на река Днепър в Украйна. Това показват данните от засиления мониторинг, който министърът на околната среда и водите възложи още на 8 юни във връзка с инцидента. Мониторингът проследява потенциалното въздействие на водите по течението на река Днепър върху Черно море. До момента не са установени превишения по нито един от изследваните показатели – нефтопродукти, метали, радионуклидите цезий 137 и тритий.

Министерството на туризма пък изиска ежедневна информация от МОСВ, където постъпват обобщени данни за състоянието на водите в акваторията на Черно море, както и ежеседмична сводка от МВР за безопасността по плажовете по българското крайбрежие.

Министър Зарица Динкова призова за активност и концесионерите. Сигнали могат да се подават на Зеления телефон на МОСВ: 0887 088440 или 02/9888205, както и на електронен адрес: [email protected]. Екипи на Министерството на туризма са в готовност за съдействие.

По актуалните официални данни на Управлението по екология и природни ресурси към Киевската областна държавна администрация основните показатели по екологичната ситуация са в нормални граници и не е констатирано наличие на завишени стойности на замърсяване вследствие на наводненията, причинени от терористичния акт срещу язовир „Каховка“. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхванаха Изборния кодекс, решават как ще гласуваме на изборите. Викове и крясъци на опозицията прекъснаха заседанието (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхванаха Изборния кодекс, решават как ще гласуваме на изборите. Викове и крясъци на опозицията прекъснаха заседанието (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК