BG EN

Министърът на икономиката: През декември имаше стопиране на цените, сега пак тръгнаха нагоре

Икономика

Министърът на икономиката: През декември имаше стопиране на цените, сега пак тръгнаха нагоре

10675
на 05.02.2023
Министърът на икономиката: През декември имаше стопиране на цените, сега пак тръгнаха нагоре
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През декември наблюдавахме стопиране на цените. За съжаление, сега отново са тръгнали леко нагоре. Това коментира министърът на икономиката Никола Стоянов пред Нова телевизия. 

препоръчано

По думите му със сигурност има спекула, дори това, че всеки се презастрахова - е някакъв вид спекула.

„Уверен съм, че на база на по-сериозни проверки и разговори с пазарните играчи и с предвидомостта на цените на газа, електричеството и транспортните услуги, има доста фактори, които би трябвало да допринесат цените да тръгнат надолу”, обясни министър Стоянов. 

Относно горивата, Стоянов коментира: „Спрямо това колко пари се натрупват от изземването на свръхпечалбите на „Лукойл” и колко пари се харчат за картите за транспорт, с останалите средства ще се работи по мярка за компенсиране цените на горивата”.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК