BG EN

Министърът на МОН призна: Училищата са затворени заради 500 болни деца на ден

Политика

Министърът на МОН призна: Училищата са затворени заради 500 болни деца на ден

12995
на 24.10.2021
Министърът на МОН призна: Училищата са затворени заради 500 болни деца на ден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Училищата в София, както и в още няколко области, са затворени, защото при това ниво на заболеваемост, те вече не бяха безопасно място". Това заяви министърът на образованието Николай Денков пред БНР.  

препоръчано

Той допълни, че на 15-и септември процентът заболели от всички, на децата между 0 и 19 години, е бил 6, а на 30-и септември е станал 12%. "Основната причина е, че бяха меки мерките. Условията бяха приемливи до миналата седмица, но през последната седмица на ден се разболяваха по 500 ученици на ден", каза още образователният министър. 

"Докато не осигурим безопасност в училищата, няма как да върнем децата в клас... Част от учителите продължават да не разбират, че зелен сертификат не означава непременно ваксиниран. Сертификатът включва също или да си преболедувал, или редовно да си правиш тест... Част от проблема, който трябва да решим, е, че няма как да продължаваме по същия начин без тестване на децата, без филтър на входа на училището. Или ние създаваме филтър, при който училището е безопасно място, или децата ще бъдат онлайн, докато не спадне общата заболеваемост", каза още проф. Денков. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК