BG EN

Министърът на отбраната намали дневния порцион на курсантите с 2 лв.

Животът днес

Министърът на отбраната намали дневния порцион на курсантите с 2 лв.

6275
на 18.11.2015
Министърът на отбраната намали дневния порцион на курсантите с 2 лв.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Със заповед № 508 на министъра на отбраната Николай Ненчев дневният порцион на курсантите от Военните училища се намалява от 10,30 лв. на 8,17 лв. Съгласно същата заповед с по 2 лв. се намалява дневния порцион и на повечето от останалите категории военнослужещи на действителна служба.

препоръчано

Според представители на Министерството на отбраната намалението се дължало на намаляването на цената на свинското месо, въпреки че едва ли българските военнослужещи се хранят само и единствено със свинско месо, предаде Фокус.

Въпросът за скандалното намаление е бил обсъден по време на последното заседание на Парламентарната комисия по отбрана, като част от членовете на комисията са изразили недоумение от взетото решение.

Според експерти намалението на дневния порцион с 2 лв. едва ли ще реши финансовите проблеми на армията, която спешно се нуждае от професионален преглед на бойните възможности, от точно дефиниране и преформулиране на правата и ангажиментите на цивилното и военното ръководство, с оглед на променящата се ситуация и от редукция на администрацията, раздутата през последните години, за сметка на войските.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО)
ново
Днес: 103
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК