BG EN

Министър Москов: Проф. Стоян Миланов има пълната подкрепа на Министерството на здравеопазването в действията си

ЧАС ПИК

Министър Москов: Проф. Стоян Миланов има пълната подкрепа на Министерството на здравеопазването в действията си

18071
на 26.02.2015
Министър Москов: Проф. Стоян Миланов има пълната подкрепа на Министерството на здравеопазването в действията си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Проф. Стоян Миланов има пълната подкрепа на Министерството на здравеопазването в действията си." Това каза министърът на здравеопазването Петър Москов по време на брифинг във връзка с излязлата по-рано днес информация, че изпълнителният директор на УМБАЛСМ „Пирогов” е подал оставка.

препоръчано

"Във връзка с писмото, което проф. Миланов беше пуснал до Mинистерството – имахме мъжки разговор. Ние с него сме не просто колеги, а и приятели”, коментира Москов. „Пирогов” има много наследени в годините проблеми. Аз като министър поемам ангажимента, за да придвижим максимално бързо тяхното разрешаване, защото в пълнота натрупани с толкова години проблеми не могат да бъдат решени с магическа пръчка”, посочи министърът.

По думите му понякога човек в ситуация на проф. Миланов - директор на толкова тежко лечебно заведение, има нужда от чисто мъжки думи за подкрепа.

„Добрата дума понякога е важна. Имаме яснотата за това, че УМБАЛСМ „Пирогов има своите специфики и трябва да бъде разглеждана по по-специфичен начин”, допълни Москов.

По думите на здравния министър е необходимо да се приложи различен подход при оценката и социални ангажименти, които е поела болницата.

„Това означава ясен ангажимент за максимално бързо подновяване”, подчерта той.

„Това, което е „преляло чашата” на професора е крайно амортизираната апаратура на болницата. Трябва да се направи нужното на ниво министерство и правителство, за да се решат тези проблеми”, подчерта министърът.

Петър Москов допълни, че се прави цялата промяна във философията на заплащането, за да може да има адекватно остойностяване на тежките заболявания, които болницата лекува. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК