BG EN

Министър на правосъдието в Сомалия загуби битката с COVID-19

Африка

Министър на правосъдието в Сомалия загуби битката с COVID-19

9332
на 13.04.2020
Министър на правосъдието в Сомалия загуби битката с COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правосъдният министър на сомалийската автономна област Хиршабеле Халиф Тохау е починал след заразяване с новия коронавирус, съобщиха световните агенции, позовавайки се на Ал-Джазира.

Министърът е издъхнал в болница в столицата Могадишу, ден след като е бил приет след положителна проба за COVID-19. Смъртта на Тохау бе официално потвърдена и от вицепрезидента на автономната област Али Хюсеин.

По информация на местните медии Тохау, който е бил и с британски корени, се е завърнал в Сомалия след свое посещение в Обединеното кралство.

Халиф Тохау е едва втората жертва на коронавируса в африканската страна. Първата регистрирана жертва бе 58-годишен мъж, издъхнал миналата сряда. Потвърдените случаи на коронавирус в Сомалия до този момент са 21.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК