BG EN

Мислят за солени глоби за колите, които замърсяват повече

Животът днес

Мислят за солени глоби за колите, които замърсяват повече

4315
на 04.02.2021
Мислят за солени глоби за колите, които замърсяват повече
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Коли със силно пушещи ауспуси временно да бъдат спирани от движение, а на собствениците да се налагат солени глоби. Санкциите са залегнали в проект за законодателни промени на група депутати от ГЕРБ.

препоръчано

Предвижда се и създаване на еко зони, защитени от вредни емисии. В тях няма да се допускат возила, които замърсяват въздуха. Санкциите, които се предвиждат, са межу 50 и 500 лв.

"Темата е обширна и трябва да се решат много казуси”, смята блогърът Филип Лазаров-Бричката.

”Основният проблем, че тези казуси трябва да се решават от хора, които разбират от автомобили. Ние гледаме от чужбина, но не може да се сравняваме с Европа”, каза още той пред Нова телевизия.

Според него контролът при годишните технически прегледи трябва да се затегне. Също така автомобилите не бива да се делят по възраст.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 14
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК