Митов на празника на МВР: Няма да позволим на никого да посяга на полицаи
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Министерството на вътрешните работи празнува своя професионален празник, а служителите във вътрешното ведомство бяха поздравени от министър Даниел Митов.
"За мен е чест да ви поздравя по случай 146 години от създаването на Министерство на вътрешните работи. Най-силното оръжие на МВР е паметта, натрупана от поколения служители. Нашата мисия е успешно и мирно да преведем българската държава в по-добро бъдеще“, каза той в приветствието си.
"Няма да се колебаем да подвеждаме под отговорност хората, които нарушават обществения ред и си позволяват да посягат на полицаите", каза още Митов.
Той коментира и ситуациите с локалите в София. "Не става пандемично, много често конфликтът между граждани се представя като едва ли не действия на т. нар локали, конфликти има, сбивания има, това е постоянна част от живота ни и МВР реагира на всеки един такъв сигнал", обясни вътрешният министър
146 години от основаването на МВР бе отбелязано с тържествена церемония пред Паметника на Незнайния воин с водосвет на знамената и поднасяне на венци.
МВР е едно от първите министерства, създадено след Освобождението на България и възстановяването на българската държавност. На 5 юли 1879 година Княз Александър Батенберг подписва Указ № 1 за създаване на Министерство на вътрешните работи и назначава Тодор Бурмов за министър на вътрешните работи, министър на просвещението и за първи председател на Министерски съвет.
Празникът не се празнува през периода 1945-1992 г. и по предложение на Националния полицейски синдикат през 1992 г. започва отново да се отбелязва.
От 1992 година 5 юли е официален празник на служителите от вътрешното ведомство.


