BG EN

Мишел Обама не подкрепя съпруга си за война в Сирия

ЧАС ПИК

Мишел Обама не подкрепя съпруга си за война в Сирия

4223
на 10.09.2013
Мишел Обама не подкрепя съпруга си за война в Сирия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Първата дама на САЩ Мишел Обама не подкрепя съпруга си за война в Сирия, призна самият президент.

препоръчано

Ако попитате Мишел „Искаме ли да влезем в още една война?“, отговорът е "Не", каза Барак Обама за позицията на съпругата си в интервю пред телевизия "Ен Би Си".

То е едно от шестте, които държавният глава на САЩ даде за различни американски телевизии, за да защити политиката си по сирийския въпрос.

"Ако говорите за това (ударите срещу Сирия) с членове на моето семейство, то ще разберете, че те много внимателно и с подозрение се отнасят към всяка военна акция”, каза още Барак.

Така за пръв път в публичното пространство стана ясно, че цялото семейство на президента не одобрява неговата войнствена политика.

"Разбирам колко важен е този дебат. Затова аз, като президент, не искам да създам прецедент и да действам без консенсус в ситуация, в която няма директна и надвиснала заплаха към нашата територия или интересите ни по света", каза още Обама.

Преди 10 дни президентът на САЩ обяви, че е взел решение за военна операция срещу режима на Башар Асад, но поиска разрешение от Конгреса. Резултатът от гласуването там е неясен поради отрицателната позиция на конгресмени от двете партии. 

На въпрос дали е уверен в положителен вот на Конгреса за военни удари, Обама отговори: "Не бих казал, че съм уверен. Вярвам в това, че конгресмените ще приемат въпроса много сериозно и ще го проучат внимателно."

Обама заяви, че още не е решил дали ако Конгресът гласува против военна операция той все пак няма да даде заповед за нея.

63% от американците са против военна намеса в Сирия, при 53% от предишно допитване, приключило на 30 август. Сега само 16% от анкетираните смятат, че САЩ трябва да се намесят, спрямо 20% на 30 август.

По-рано днес все пак Обама заяви, че ще отложи плановете за американски военен удар срещу Сирия, ако страната се съгласи да предаде своите химически оръжия на международен контрол, предаде "Би Би Си". Той обаче посочи, че е скептичен относно възможността сирийското правителство да последва този призив.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК