0
03.07.2019
0
4432

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години допусна разгромна загуба с 48:80 (7:15, 13:23, 15:18, 13:24) от Гърция като гост в първата предвидена проверка между двата отбора.

Въпросният мач в Сяр бе част от турнира "Крис Кри", а българският тим не успя да се противопостави на съперника си, който е един от най-класните в тази възрастова група.

Домакините поведоха с 18 точки още до почивката и до края на двубоя нито за миг не позволиха отпускане, като методично увеличаваха разликата.

Най-резултатен за България с 10 точки бе Дамян Минков, а 9 добави Михаил Молдов.

За Гърция с 14 завърши Клонарис, а 12 прибави Кадрас, акцентира "Новспорт".