ГОРЕЩО
РАЗКРИТИЕ НА ПИК! Елисавета Белобрадова подала сигнал срещу онанист пред столично училище - гледала го пет минути, готова е да го разпознае по... половия член (ДОКУМЕНТ/18+)
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Единственият възможен вариант е Атанасов председател на НС, а Борисов премиер. ППДБ е време да се примирят, че Пеевски е фактор в политиката (ВИДЕО)
ВРЪТНА СЕ: Съветник на Денков и герой от разработката "Градинарят" цъфна до генерал от КГБ, Митрофанова и руския митрополит Антоний (СНИМКА)
Тежки моменти за ППДБ! Коалицията се тресе заради офертата на Борисов
ЕКШЪН АНАЛИЗ: Радев слезе на нивото на партиен лидер, Пеевски го вкара в обяснителен режим
Хората с ниска самооценка се опитвали за да приличат на френдовете си
По-големият брой приятели в социалната мрежа Фейсбук води до повече стрес и риск от депресии, сочи научно изследване, цитирано от в. "Huffington Post". “Koлкото повече, толкова по-весело, нали? Освен ако не става дума за Facebook”, пише изданието. Според изследването на Единбургския университет социалните мрежи засилват стреса при емоционално нестабилни хора и може да се стигне до „Фейсбук депресия”. Шотландските учени поясняват още, че хора с ниска самооценка може да изпаднат в продължителна депресия, сравнявайки своя живот с този на свои приятели в социалните мрежи. Подобни потребители могат да прекарат часове пред компютъра в опита си да докажат, че техният живот е също толкова наситен с преживявания. Ако получат достатъчно положителни коментари, „мрежовите меланхолици” за кратко се успокояват. В противен случай, тяхното положение само се влошава. Освен това страдащите от депресия хора са склонни да бъркат реалните си приятели с тези във Faceboоk и често се разстройват, ако последните не „оправдават техните очаквания”. За изследването са разпитани 300 души относно броя не техните „приятели“ в социалната мрежа и „постваната“ от тях информация. Хората трябваше да разделят френдовете си на групи от рода на „семейство“, „колеги“ и „приятели, с които се запознах онлайн“. Един от основните въпроси, който си поставиха учените е да разберат как трябва да се представя човек онлайн в дигиталната ера. Изследването показа например, че едва трета част от юзърите на Facebook използва специалните настройки за сигурност. Освен това добавяните за приятели хора обикновено са от средно 7 на брой различни социални групи, като едва на 3 от тях юзърите редовно им следят постовете. Най-интересна обаче е статистиката за гаджетата – над 63% от ползвателите са „приятели“ във Facebook с „бившите“ си и едва 56% - със сегашните си половинки.препоръчано