BG EN

Много шум за... едночасов протест! Недоволните от Гърмен свиха знамената

Региони

Много шум за... едночасов протест! Недоволните от Гърмен свиха знамената

11742
на 23.05.2016
Много шум за... едночасов протест! Недоволните от Гърмен свиха знамената
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Приключи протестът на жителите на Община Гърмен, съобщава "Фокус". Пред входа на циганският квартал „Кремиковци” протестиращите отправиха обвинения към настоящото ръководство на община Гърмен, в лицето на кметът Минка Капитанова и бившето ръководство - Ахмед Башев.

препоръчано

Те заявиха, че над 50 години търпят циганските безчинства и след като посягат на техните деца и мъже, напрежението ескалира. По думите им, година по-късно никой не е успял да се прави с този проблем, а вероятно ако има сериозни последствия, едва тогава държавата ще обърне внимание.

Организаторите на протеста призоваха жителите на Гърмен да не се предават и да бъдат обединени на следващата сесия на общинския съвет, на която пак ще бъде поставена на дневен ред съдбата на циганското гето.

Иван Кременлиев, един от организаторите на протеста, изказа своето задоволство от обединените действия на хората, година по-късно.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК