BG EN

Морето завря от сафрид и хамсия

Животът днес

Морето завря от сафрид и хамсия

35556
на 10.06.2020
Морето завря от сафрид и хамсия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Много богат улов на сафрид радва варненските рибари през последните дни. Корабчетата за промишлен риболов ще открият сезона на 10 юни, но на даляните сега вадят по близо 2 тона сафрид, докато други години по това време имаше по 200-300 килограма, похвали се Емил Милев от сдружение "Черноморски изгрев".

препоръчано

В същото време край Бургас рибари се прибират с улов от 150 акули. "Един колега хвана 150 бройки за ден", разказаха с гордост морските. Акулите се ловят на парагади - с големи лодки навътре в морето. Влизат на 30-40 метра навътре и ги ловят на 80 метра дълбочина със специално направените парагади. После дерат акулите и продават на крайбрежните заведения филето им по 10 лева килограма.

Покрай сафрида край Варна, в мрежите се намира и малко чернокоп. Лодкари вадят и прясна кая (попчета), както и скромни количества хамсия, пише "Марица".

Капитан Иван Вангелов от Несебър разказа, че в понеделник от даляна са извадили 1 тон хамсия, 20 кг зарган, 20 кг сафрид и барбун, още париса и рядко срещан син рак.

Сафридът на юг е останал само в даляните. Само за три дни рибата в морето рязко се промени, разказаха бургаски риболовци. В Царево и Несебър обаче морските не си поплюват и имат богата слука от сафрид.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Огромни протести в цялата страна в защита на стабилността - вижте какво се случва в Кърджали и Белица: Делян Пеевски е лидерът на народа (НА ЖИВО/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Огромни протести в цялата страна в защита на стабилността - вижте какво се случва в Кърджали и Белица: Делян Пеевски е лидерът на народа (НА ЖИВО/ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК