BG EN

Мор в Япония! Жегите убиха трима, хиляди са в болница

Азия

Мор в Япония! Жегите убиха трима, хиляди са в болница

4083
на 10.08.2013
Мор в Япония! Жегите убиха трима, хиляди са в болница
Автор:   ПИК

Температурите в Страната на изгряващото слънце удрят рекорди

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трима души са загинали в Япония заради силните горещини, установили се над по-голямата част от страната, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от "Фокус".

препоръчано

Други най-малко 1729 са били хоспитализирани с топлинни удари, от тях осем са в тежко състояние, съобщиха местните власти.

В три префектури на страната живачният стълб за пръв път от последните шест години надхвърли 40 градуса по Целзий. Най-висока температура бе регистрирана в град Симанто, префектура Коти, където термометрите показаха 40.7 градуса. В Токио температурата бе над 37 градуса.

От началото на лятото в Япония от топлинни удари са починали повече от 40 души, а в болница са попаднали над 31 000 души.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 60
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК