BG EN

Москва: НАТО се поддава на Турция и застрашава световния мир

ЧАС ПИК

Москва: НАТО се поддава на Турция и застрашава световния мир

10284
на 26.11.2015
Москва: НАТО се поддава на Турция и застрашава световния мир
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"НАТО позволява на Анкара безнаказани действия, застрашаващи световния мир и сигурност”, заяви говорителката на руското външно министерство Мария Захарова.

препоръчано

„Позицията на НАТО е враждебна. Алиансът очевидно се поддава под натиска на Турция. НАТО под прикритието на някаква прословута съюзническа солидарност, в действителност позволява на Анкара и на други членове на блока безнаказани действия, които не само подкопават международните усилия в борбата с „Ислямска държава”, но и застрашават световния мир и сигурност. Тя подчерта още, че Алиансът се опитва да обвини за инцидента Русия. „НАТО дори не си направи труда да ни поднесе съболезнования”, заяви говорителката.

Според руското външно министерство отношението на НАТО към свалените руски летци е позорно. „Надяваме се, че ръководството на НАТО е напълно наясно с рисковете и негативните последици от тази недалновидна и чисто конюнктурна политика”, каза Захарова. „Тази политика противопоставя Алианса на международната общност и колективните усилия за борба с реалните заплахи и предизвикателства на нашето време”.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК