BG EN

Надежда Нейнски: Знаем какви различия имат в сглобката

Политика

Надежда Нейнски: Знаем какви различия имат в сглобката

16654
на 11.03.2024
Надежда Нейнски: Знаем какви различия имат в сглобката
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трябва да има правителство, но при ясни правила и пълен мандат. Това коментира бившият външен министър и Надежда Нейнски коментира предстоящата ротация пред Би Ти Ви.

препоръчано

„Демокрацията не е всичко да ти е позволено, а да има правила. Коалиционно споразумение е структуриран диалог – пак може да не доведе до резултатите, които очакваме, но все пак има правила, другото е политически кеч”, подчерта Нейнски.

Нейнски добави, че според нея  партиите в евроатлантическото мнозинство нямат желание за избори.

„Не защото не биха били готови за избори, а защото си дават сметка, надявам се, какъв е залогът на тази геополитическа ситуация.”

„Нямам обяснение за начина на говорене между партиите. Ти можеш да си твърд и категоричен, без да обиждаш и да ругаеш. Има линия – когато минеш на личностни нападки, това трудно се забравя и преодолява. Те направиха тази сглобка по геополитическа необходимост. Това са хората, които сме избрали да ни представляват в парламента”, смята тя.

„Не смятам, че имат фундаментални различия. Знаем какви различия имат – в начина, по който смятат, че се управлява държавата, какво е позволено и какво – не. Разливането на линиите – няма ляво, няма дясно, е нещо, което развращава обществото. Демокрацията не е всичко да ти е позволено, а да има правила. Коалиционно споразумение е структуриран диалог – пак може да не доведе до резултатите, които очакваме, но все пак има правила, другото е политически кеч”, подчерта Нейнски.

Тя смята, че съдебната реформа е в основата на успеха на България: „Ако тя не е успешна, всичко друго е функция от нея. Ако аз имам нарушени права, няма пред кого да се ожаля. Хората разбират дали има демокрация по това дали има равенство пред закона. Това е много сетивно. Ако тази съдебна реформа не се случи, и то по демократични правила, това не може да се компенсира с нищо друго.”

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Кирил Добрев побесня след провокацията на Денков: Тези политически шарлатани довчера искаха да участват във властта, предлагаха министри и искаха постове (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Кирил Добрев побесня след провокацията на Денков: Тези политически шарлатани довчера искаха да участват във властта, предлагаха министри и искаха постове (ВИДЕО)
ново
Днес: 50
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК