BG EN

Надзирателите от Бургас пиха по една студена вода

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Надзирателите от Бургас пиха по една студена вода

3497
на 08.11.2013
Надзирателите от Бургас пиха по една студена вода
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Протестът на бургаските служители започна в 16.30 пред вратите на затвора. Неговият девиз беше „Да пием по една студена вода”. Надзирателите и останалите служители бяха извадили отпред туба, на която пишеше, че водата е чешмяна, понеже минералната им излиза твърде скъпо.

препоръчано

Те подчертаха, че техните искания са все същите, отпреди пет години – увеличаване на основната заплата, повишаване на плащането за специфични условия на труд от 28.50, поне на 50 лева и поне приравняването им с останалите им колеги-полицаи.

Средната заплата на служител в затвора е около 600 лева. Младши надзирател започва работа на 480 лева, а възнаграждението на достигнал пред пенсия е най-много 800 лева, разясни Валентин Мартинов, председател на Синдиката на служителите от затворите в България, в Бургаския затвор.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Цеков с тежки думи за скандалите около служебния кабинет: Това е един анклав на политическата безотговорност. Правят мащабни чистки, изборите са под заплаха (ОБНОВЕНА) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Цеков с тежки думи за скандалите около служебния кабинет: Това е един анклав на политическата безотговорност. Правят мащабни чистки, изборите са под заплаха (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК