ГОРЕЩО
Инженер, работил с КУБ във Варна: Много нагли и груби! Искаха да подкупят Министерството на културата, Баба Алино трябва да се премахне
Meteo Balkans със СТРЯСКАЩА ПРОГНОЗА: До четвъртък температурите ще ударят рекорди от 35 градуса, след това идват студ и дъжд
Евтим Милошев РАЗКРИ ТАЙНАТА! Ето кога ще стане ясно в кой български град ще се проведе "Евровизия"
Синът на Милен Цветков ще представя България на световен автомобилен форум
ПОТОП! Частично бедствено положение в община Вълчи дол заради порой
Близък изток
Над 50 талибани са загинали при споровете относно това кой да е техен лидер
3138
на 08.12.2015
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най малко 54 талибани са загинали, а още 30 са били ранени в резултат на вътрешния конфликт в организацията им във връзка с това кой да бъде водач на движението, предаде Pajhwok.
препоръчано
Конфликтът се е разгорял сред талибаните след като в медиите се появи информация за гибелта на главатаря на групировката молла Ахтар Мансур. Моналата седмаци обаче той разпространи аудиозапис, в който той лично опроверга смъртта си.
Мансур оглави талибаните в Афганистан в края на юли на мястото на молла Мохамад Омар. След като стана техен нов главатар , талибаните се разцепиха на две групи.
Говорителят на талибаните оспорва смъртта на лидера Актар Мансур
3143
на 04.12.2015


