BG EN

Над 500 пациенти мръзнали в болница "Св. Анна" в дните без парно

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Над 500 пациенти мръзнали в болница "Св. Анна" в дните без парно

17362
на 10.02.2017
Над 500 пациенти мръзнали в болница Св. Анна в дните без парно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нямахме парно от около 17 часа онзи ден и не бяхме предупредени. Днес най-после имаме парно. Не сме само ние изненаданите, никой друг не е предупреден. Проблемът е, че ние тук се грижим за пациенти. Това каза пред Bulgaria ON AIR говорителят на УМБАЛ "Св. Анна" в столицата Антон Луков. Той обяви, че за около 48 часа, в които не е имало парно, над 500 човека са минали през болницата.

Между 130-150 човека са хоспитализирани в дните, в които е спряно парното. Още десетки хора стоят пред кабинетите на ДКЦ, стана ясно още от думите му.

Тепърва ръководството на болницата ще обмисля какви мерки да предприеме спрямо "Топлофикация София". 

"Лекари, сестри и санитари направиха чудеса, за да бъдат лекувани пациентите както заслужават", подчерта Антон Луков. 

Ядосан пациент на болницата настоя, че е абсурдно здравното заведение да е без парно, особено когато има родилно отделение. 

"Всички трябва да бъдат обезпечени не само с неустойки, но трябва да има оставки на шефа на "Топлофикация" и всички районни шефове", сподели той.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Николай Николов пред ПИК TV: Мълчанието за „Петрохан“ и незаконния Гюров хвърлят сянка върху честността на вота (ВИДЕО) Николай Николов пред ПИК TV: Мълчанието за „Петрохан“ и незаконния Гюров хвърлят сянка върху честността на вота (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК