BG EN

Най-големият идол в историята на "Бока" идва за сблъсъка на титаните на 20 май

ЧАС ПИК

Най-големият идол в историята на "Бока" идва за сблъсъка на титаните на 20 май

6362
на 11.01.2016
Най-големият идол в историята на Бока идва за сблъсъка на титаните на 20 май
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Аржентинската легенда Хуан Роман Рикелме е поредната звезда, която ще участва в най-внушителното и грандиозно събитие за 2016 г., а именно мега спектакълът по случай юбилея на Камата. Легендарният №10 на гранда от Буенос Айрес е потвърдил присъствието си в историческата среща „50 години номер 8“, която ще се проведе на 20 май на стадион „Васил Левски“.

препоръчано

Името на Хуан Роман Рикелме е първото, което футболните фенове споменават, когато някой произнесе Бока Хуниорс. Когато звездата излиза на зеления терен, футболът е сравняван с другата аржентинска страст – тангото. Играта на бившия аржентински национал е толкова елегантна, че специлистите я определят като танц. Запазената марка на Рикелме са впечатляващите му изпълнения от пряк свободен удар. Знаменитият футболист се слави и като забележителен стратег. Успява да създаде нов стил на игра и променя начина, по който феновете възприемат футбола.

Той прави истинска революция и за Бока е това, което е Йохан Кройф за Аякс. Стилът му е повлиял на Зинедин Зидан, Роналдиньо и Андрес Иниеста, които признават, че са големи фенове на Рикелме. Диего Марадона твърди, че именно момчето от Сан Фернандо е неговият наследник в Бока. Миналата година Хуан Роман обяви края на кариерата си, но звездата оставя огромна следа в историята на футбола. По света има хиляди хора, които се наричат „рикелмисти“ или „войни на Рикелме“ в социалните мрежи.

В Аржентина „рикелмизмът“ вече е напълно възприет термин, с който се нарича чистият и красив футбол, изпълнен от отлични играчи. В кариерата си Рикелме е играл за грандовете Барселона, Виляреал и разбира се, за Бока Хуниорс. Той е печелил три пъти „Копа Либертадорес“ с Бока Хуниорс, а на национално ниво е бил световен шампион за младежи и олимпийски първенец. Мачовете му с екипа на "небесносините" са 51. Събитието „50 години номер 8“ е на 20 май 2016 г. на Национален стадион „Васил Левски“. Начало 20:00 часа. Билети за звездния футболен мач търсете в мрежата на Eventim. Цена на билетите: от 18,88 лв. до 88,88 лв.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК