ГОРЕЩО
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Тристранката се разбра за бюджета за догодина
САМО В ПИК! Калин Каменов с подробности за грозната провокация на "Възраждане" пред дома му: Било е сбирщина на хора с всякакви комплекси. Нови избори може да са пагубни за държавата (ВИДЕО)
Атанас Зафиров: Искаме Европа, която обединява, а не разделя
Желязков: Нямаме право да напуснем кораба в този критичен за страната момент!
Киро и Божанов са на седмото небе! Делото срещу тях за изнудване и заплахи е в ръцете на любим съдия на ППДБ
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Групата „Пуси Райът” по време на своя пънк-молебен в храма „Христос Спасител” не е подбуждала към религиозна ненавист, което позволява да се смекчи наказанието над членовете на групата с един месец до 1 година и 11 месеца. Това реши Московския градски съд, цитиран от ИТАР-ТАСС, пише „Фокус”.
Така съдът частично удовлетвори жалбите на момичетата от групата, променяйки правното основание за произнасяне на обвинителните присъди.
В окончателната версия на присъдите им активистките са признати за виновни само в хулиганство, което не е довело до подбуждане на религиозна ненавист.
препоръчано
Силно земетресение край бреговете на Камчатка (КАРТА)
7343
на 05.12.2025
Силен трус разлюля Северозападен Китай
10709
на 04.12.2025
Макрон и Си Цзинпин се срещнаха в Пекин
10961
на 04.12.2025
Жертвите от наводненията в Индонезия надхвърлиха 800 души
8434
на 03.12.2025


