BG EN

Намериха откраднатия екземпляр от първото издание на "Сто години самота"

СВЕТЪТ ДНЕС

Намериха откраднатия екземпляр от първото издание на "Сто години самота"

4998
на 09.05.2015
Намериха откраднатия екземпляр от първото издание на Сто години самота
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Екземплярът от първото издание на "Сто години самота" на Нобеловия лауреат за литература Габриел Гарсия Маркес, изчезнал преди близо една седмица от Международния панаир на книгата в Богота, е намерен, предаде АФП, като цитира колумбийската полиция.

препоръчано

Книгата е открита в централен квартал на столицата, където се продават произведения на изкуството. Според полицията крадците вероятно са усетили, че примката около тях се затяга и са предпочели да изоставят книгата на място, където ще бъде намерена.

Екземплярът от първото издание на "Сто години самота" през 1967 г. в тираж 8000 броя бе изложен в заключена витрина в павилиона, посветен на Макондо – митичното село, измислено от Гарсия Маркес. Той бе показан по случай първата годишнина от смъртта на писателя.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК