BG EN

НАПРЕЖЕНИЕ В КОАЛИЦИЯТА! ДБ разкритикува "Промяната" и призна: Ситуацията е драматична

ГОРЕЩО
Акценти

НАПРЕЖЕНИЕ В КОАЛИЦИЯТА! ДБ разкритикува "Промяната" и призна: Ситуацията е драматична

170197
на 24.06.2025
НАПРЕЖЕНИЕ В КОАЛИЦИЯТА! ДБ разкритикува Промяната и призна: Ситуацията е драматична
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Напускането на районните кметове на "Младост" и "Люлин" Ивайло Кукурин и Георги Тодоров както и на общинските съветници Димитър Шалъфов и Драгомир Драгомиров създаде напрежение в коалицията на "Продължаваме промяната" и "Демократична България". Припомняме, че четиримата вчера обявиха, че напускат "Продължаваме промяната" и стават независими, тъй като върху тях е упражняван натиски.

препоръчано

Днес ръководството на "Промяната" се събра да обсъди кризата, а на заседанието им присъстваха и лидерите на коалиционния партньор "Демократична България". От ДБ признаха, че ситуацията е драматична и разкритикуваха "Промяната" за кадровия им подбор. 

Изразихме нашите притеснения и критики във връзка с кадровата политика, която според нас е част от основните причини за това, което се случва, и очакваме колегите от "Продължаваме промяната" да ни предложат ясен план за съществена промяна в тази политика, за да избегнем такива неща в бъдеще.
 
Това каза пред журналисти съпредседателят на "Да, България" Божидар Божанов, който заедно с колегата си Ивайло Мирчев и лидерът на "Демократи за силна България" Атанас Атанасов се срещна с ръководството на "Продължаваме промяната", за да обсъдят ситуацията с напускането от "Продължаваме промяната" на двама районни кметове и двама общински съветници в София. Коалиционният съвет се състоя в централата на "Продължаваме промяната" в столицата.

Кметовете на столичните райони „Младост“ и „Люлин“ и двама общински съветници от „Продължаваме промяната“ обявиха вчера, че напускат "Продължаваме промяната" с мотива, че от партията им е оказван натиск.

Божанов заяви, че по отношение на всички корупционни обвинения органите на реда трябва да си свършат работата. Ще имат пълно съдействие. Васил Терзиев обяви, че ще има пълно съдействие и никой няма да бъде пазен, защитаван и никакви чадъри няма да има, допълни Божанов.

Ивайло Мирчев коментира, че общинските съветници от "Демократична България"са стабилни и групата им остава стабилна. При нас подборът не е случаен, при нашите общински съветници няма нито един, който да бъде прихванат от някого, същото се отнася и за районните ни кметове, каза Мирчев и добави, че има изключително строги процедури за подбор на хората и в "Да, България", и в "Демократи за силна България" (ДСБ).

На срещата поставихме всички въпроси, които ни притесняват, които касаят обществеността, гражданите на София. Оттук нататък вярваме, че колегите от "Продължаваме промяната" ще представят план, по който да убедят всички нас, че са искрени в посока на това да бъдем честни към гражданите, добави Мирчев.

На въпрос дали коалицията "Продължаваме промяната - Демократична България" остава стабилна, Мирчев посочи, че работят за едни и същи избиратели в една и съща посока. Единни сме в общите каузи, които ги имаме, добави той.

Атанас Атанасов, лидер на ДСБ, коментира, че има ситуация, която е драматична и ще се търсим изход от нея. Той също заяви, че очаква колегите му от ПП да предложат план за излизане от ситуацията, предаде БТА. Този план, освен всичко друго, трябва да обсъди и отговорността защо сме попаднали в нея, добави той.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си
ПИК TV x
ПИК TV! Заместник-директорът на Четвърто училище в София Елица Петрунова разкри кои са проблемите и предизвикателствата пред образованието у нас (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Заместник-директорът на Четвърто училище в София Елица Петрунова разкри кои са проблемите и предизвикателствата пред образованието у нас (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента