BG EN

Населението в Ямболско намаляло с 1500 души през 2014 г.

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Населението в Ямболско намаляло с 1500 души през 2014 г.

3025
на 30.04.2015
Населението в Ямболско намаляло с 1500 души през 2014 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Населението на Ямболска област е намаляло с 1500 души през 2014 г. и е достигнало 125 700, съобщи Калина Казанджиева, директор на Териториално статистическо бюро в Ямбол, цитирана от БТА.

препоръчано

По този статистически показател областта се нарежда на 22-ро място в страната. Регионът е разделен на пет общини, най-малката от които по брой население е Болярово с 3800 души, а най-голямата е Ямбол със 71 600 души. Най-многобройното село в областта е Зимница в община Стралджа с 1700 души, а най-малкото е Малко Кирилово в община Елхово с 14 души.

Средната възраст на населението в региона в края на 2014 г. е 44,6 години, което с 0,2 г. повече в сравнение с предходната година. Най-много жители под 15 години има община Стралджа - 18,2 на сто, а с най-голям дял население над 65 години е община Тунджа - 34,8 на сто.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК