BG EN

Настаняват мигранти в имоти на мафиоти

СВЕТЪТ ДНЕС

Настаняват мигранти в имоти на мафиоти

8649
на 30.08.2017
Настаняват мигранти в имоти на мафиоти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите на Рим обмислят дали конфискувани от мафията сгради може да бъдат използвани за настаняване на имигранти, предаде АП. До тази стъпка се стигна, след като полицията бе разкритикувана за сблъсъците, избухнали при опит да евакуира имигранти, незаконно настанили се в сграда в столицата.

препоръчано

На 31 октомври властите ще представят резултатите от анализ на 200 000-те конфискувани от мафията апартамента и ще кажат кои от тях стават за временно убежище на имигранти. Според Вирджиния Раджи (на снимката), кметът на Рим, незаконно настанили се хора има в около 100 сгради в столицата. Тя защити действията на полицията, използвала водни оръдия срещу кандидатите за убежище миналата седмица. Тогава имигранти, основно от Еритрея и Етиопия, се настаниха на централен площад, след като преди това бяха изгонени от съседна сграда, в която се бяха самонастанили от 2013 г. ООН разкритикува изгонването на имигрантите, предвид факта, че на тези хора не са били предоставени алтернативни места за подслон.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК