BG EN

Натирен за корупция зам.-агроминистър става евродепутат

ТОП НОВИНАТА

Натирен за корупция зам.-агроминистър става евродепутат

10788
на 15.01.2013
Натирен за корупция зам.-агроминистър става евродепутат
Автор:   Ива Оприкова

Баща му дарил 20 бона за кампанията на ГЕРБ

Преслав Борисов, който бе уволнен от правителството заради конфликт на интереси, ще бъде новият депутат на България в Европейския парламент. Преслав е син на един от големите зърнопроизводители в Добруджа Пламен Борисов, който обработва над 40000 дка земя. Баща му  е собственик и на най-голямата зърнобаза в Североизточна България - "Дефко", която се намира край Каварна. Борисов е един от най-големите дарители на ГЕРБ. Спонсорът успя да уреди сина си на зам.-министерското кресло в началото на мандата срещу дарение от 20 000 лв. за партията на Бойко Борисов. Зам.-министърът беше отстранен от Бойко Борисов заради промените, които каварненецът подготви за Закона за земята. Преслав Борисов бе предложил да се забрани строеж на ветрогенератори върху земи от първа до четвърта категория. Целта му била цената на нивите в Добруджа да не се покачва, за да може да бъде изкупена от фамилията му.  Фермери и днес свързват Преслав с лобиране за проекти на фирми по европрограмите. Дори се говори, че тарифата на политика от Каварна е 10%, за да бъде приет и платен един проект преди другите. Новият евродепутат бе заместник-министър на земеделието за по-малко от година. Подаде оставка по "семейни причини". Неговото постъпване като евродепутат бе обявено от пресслужбата на Еевропейския парламент след започналата снощи в Страсбург първа пленарна сесия за годината. За Борисов се освободи място в групата на ЕНП/ГЕРБ, след като Илиана Иванова бе избрана за български представител в Европейската сметна палата в Люксембург. Той ще бъде член на делегациите на Европарламента в комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия и за връзки с Израел. В официалната биография на Преслав Борисов се посочва, че е магистър по бизнес администрация от Бъкингамския университет, учил е агрономство в Лесотехническия университет в София, владее английски и руски език.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК