BG EN

Националисти печелят изборите за президиума на Босна и Херцеговина

СВЕТЪТ ДНЕС

Националисти печелят изборите за президиума на Босна и Херцеговина

2457
на 13.10.2014
Националисти печелят изборите за президиума на Босна и Херцеговина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кандидатите на националистите от хърватската, мюсюлманската и сръбската общност в Босна и Херцеговина печелят изборите за тричленния президиум на страната, показват резултатите от гласуването, което подчертава продължаващите етнически различия 20 години след гражданската война в балканската страна, предаде Фокус, позовавайки се на AFP.
След обработени над 90% от вота, Бакир Изетбегович от основната мюсюлманска Партията на демократичното действие и Драган Кович от Хърватски демократичен съюз на Босна и Херцеговина печелят места в общото президентство.
Сръбското място все още не е определено, тъй като двама кандидати – опозиционният Младен Иванович и кандидатът на управляващия Съюз на независимите социалдемократи Желка Цвиянович са с близки резултати.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК