BG EN

Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще наблюдава "Родопи – 21"

Животът днес

Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще наблюдава "Родопи – 21"

5014
на 18.03.2021
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще наблюдава Родопи – 21
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще наблюдава утре етап от съвместната подготовка „Родопи -21“. Тя се провежда от 15 до 27 март 2021 г. в района на гр. Смолян и в нея участват над 240 военнослужещи от Сухопътните войски, Националния военен учебен комплекс „Чаралица“, Военномедицинска академия – София, както и представители на Центъра на НАТО за изследване, изграждане и усъвършенстване на способностите за водене на планинска война (NATO MW COE) в Словения. 

препоръчано

Под ръководството на командира на 101-ви алпийски полк полковник Димитър Кацаров, участниците в „Родопи – 21“ ще демонстрират техники за придвижване в пресечен зимен терен, бивакуване, оцеляване, търсене, спасяване и медицинска евакуация на пострадал. 

Действията на военнослужещите в района на връх „Голям Перелик“ ще наблюдават и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов и неговият заместник бригаден генерал Валери Цолов.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК