ГОРЕЩО
Седем задържани при акцията в кметство "Приморски" по случая "Баба Алино"
НОВА ТРАГЕДИЯ! Две деца загинаха при катастрофа на пътя Мездра - Бодунец
Истината зад отказа на Дара да участва в бляскавия фестивал в Баку
Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение
Сензационен обрат в СДВР: Убита ли е шампионката по борба Жанет Немет?
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Необичайно събитие се случи в небето над България - десетки светлини преминаха една след друга по небосвода. Оказа се, че това са сателитите на Илон Мъск от проекта "Старлинк".
препоръчано
Те бяха забелазани както в четвъртък, така и вчера вечерта около 21 часа.
Проектът “Старлинк” предвижда осигуряването на достъп до високоскоростен интернет от космоса, съобщава Днес.бг. В орбита до края на март бяха изведени 300 спътника, като се очаква броят им да се увеличи и евентуално да достигне до 42 000
Сателитите бяха забелязани в небето над цяла България - те се намират на 550 км. от Земята и лесно могат да бъдат наблюдавани с невъоръжено око и без допълнителни уреди.
свързани новини
КОСМИЧЕСКИ МЕРАЦИ: Илън Мъск иска да засели 1 милион души на Марс
11768
на 23.01.2020
Илон Мъск забогатял с още 2 млрд. долара
14096
на 03.11.2019
Ето какъв е основният проблем на човечеството, според Илон Мъск
13451
на 25.06.2019
Мъск изстреля първите си 60 сателита за интернет около Земята
15312
на 25.05.2019


