BG EN

На общоселско събрание Първенец реши - искат кариера за добив на пясък и чакъл

Региони

На общоселско събрание Първенец реши - искат кариера за добив на пясък и чакъл

33408
на 07.12.2019
На общоселско събрание Първенец реши - искат кариера за добив на пясък и чакъл
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На общоселско събрание хората от близкото до Пловдив село Първенец решиха да се противопоставят на изграждането на кариера за добив на пясък и чакъл.

препоръчано

Разрешение за проучване на обекта е дадено на фирмата  "Толи" ЕООД от 2011 година. "Тогава то е публикувано само в Държавен вестник и поради неинформираност хората не са успели в 14-дневния срок да изразят позицията си срещу това намерение", обясни пред БНР Димитър Воденичаров, който оглави местния Инициативния комитет.

Според Воденичаров единствената полза ако се изгради кариера ще е концесионната такса, която ще влезе в община "Родопи". Всичко друго са негативи - за околната среда и за земеделието в района. Още повече, че повече от половината от площта на бъдещата кариера попада в частни имоти, заяви Воденичаров.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават да замразят ли заплатите си. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават да замразят ли заплатите си. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 33
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК