BG EN

На такова унижение никой не беше подлагал Петков. Делян Добрев го довърши с тези сметки за първолаци: И сега, внимавай, Кириле! Достатъчно е само да подадеш оставка

Епицентър

На такова унижение никой не беше подлагал Петков. Делян Добрев го довърши с тези сметки за първолаци: И сега, внимавай, Кириле! Достатъчно е само да подадеш оставка

162104
на 26.10.2023
На такова унижение никой не беше подлагал Петков. Делян Добрев го довърши с тези сметки за първолаци: И сега, внимавай, Кириле! Достатъчно е само да подадеш оставка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Делян Добрев "сви сармите" на Кирил Петков, след като бившият премиер имаше неблагоразумието да се изкаже по негов адрес в сутрешния блок на Нова телевизия.

препоръчано

Интервюто на лидера от "Продължаваме промяната", естествено, започна с горещата тема от последните дни - "Лукойл", а водещите го провокираха дали и той ще съди депутата от ГЕРБ заради "приказките за хранилки" на председатели на парламентарни групи, членове на кабинета и министри. 

Неадекватният отговор на Петков предизвика искрен смях. "Делян Добрев е черно пиар оръжие... Единственият ми въпрос към него е: Къде са 27-те стотинки? Казаха, че след падането на кабинета на "Промяната, и горивата ще намалеят с 1 лев. Къде изчезнаха 27 стотинки?", попита съпредседателят на "Продължаваме промяната". 

27-те стотинки, за които той говори, са разликата между левчето и 73-те стотинки отстъпка, която Добрев настоява, че хората трябва да получават за всеки литър бензин и дизел, като част от мярката за копенсиране на високите им цени в приетия в началото на годината Закон за горивата.

Реакцията на председателя на Енергийната комисия в парламента не закъсня. Публикуваме отговора му към Кирил Петков без редакторска намеса:

"Като не знаеш какво да отговориш и/или си объркан и не знаеш какво се случва и/или просто са ти дали такива опорки казваш, че Делян Добрев се занимава с черен ПР и няма никакви левчета надписани на горивото.

Специално за Кирил Петков (Асен Василев и Николай Денков много добре знаят за какво става въпрос) направих една изключително елементарна табличка, която публикувам тук и се надявам да я разбере. Все пак уж е завършил Харвард. И все пак ще му я обясня с прости думи и заявявам готовност да му я разясня и лично.

От началото на войната в Украйна и санкциите към Русия, руският петрол започна да се търгува много по-евтино от останалия петрол. Руският петрол е сорт Urals и неговата цена по месеци е нанесена в третата колонка. Във втората колонка е цената на петрол сорт Brent, който купуват останалите държави.

В четвъртата колонка е разликата в цената между брента и руския уралски нефт в американски долари за един барел. За първия месец например е 19.81 на барел - за месец март 2022 година. В петата колонка е средния обем барели за 2022 и 2023, които е купувал "Лукойл".

И сега, Кириле внимавай!

Като умножим броя на барелите на месец (колона 5) по разликата в цената (колона 4), получаваме размера на свръхпечалбата на "Лукойл", благодарение на дерогацията (колона 6). До тук разбираш ли?

Тоест в колона 6 е свръхпечалбата, която твоят кабинет осигури на "Лукойл" още през 2022 г. От началото на войната (когато падна уралският нефт) до сега, "Лукойл" се е налапал с 1,6 МИЛИАРДА ДОЛАРА (в дъното на колона 6). По трънския курс, това са 3 МИЛИАРДА ЛЕВА.

Тези 3 Милиарда лева сме ги платили всички водачи на МПС. Ако 2 милиона души шофираме в България, значи всеки един от нас (заради вас) е надплатил по 1500 лева за бензин и дизел от началото на войната в Украйна.

Колко компенсации сме получили? Кръгла нула! Защо? Защото вашите вече 2 кабинета са като майка за "Лукойл" и като мащеха за българския народ (избягвам примера с хранилката да не се засегне пак някой - много нежни и чувствителни излязохте).

Надявам се да си ме разбрал! Няма нужда да се самонараняваш - достатъчно е само да подадеш оставка на този срамен кабинет.

P.S. За Венко Сабрутев няма да стане с таблица. За него специално ще трябва да направим анимационно филмче".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 61
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК