BG EN

Невестино се отказва от два пътя до Северна Македония заради високи такси

Региони

Невестино се отказва от два пътя до Северна Македония заради високи такси

23540
на 08.03.2020
Невестино се отказва от два пътя до Северна Македония заради високи такси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общината в Невестино се отказва да получи два третокласни пътя до пограничните села със Северна Македония поради високите такси за текущо поддържане и сложните законови процедури, съобщава БНР.

препоръчано

Идеята е да отпадне винетката по това направление и да се подобри текущото им поддържане.

В петък беше крайният срок общината да потвърди това си искане.

„Общината в Невестино искаше да получи около 20 километра от пътя Ваксево-Църварица-Ветрен - границата със Северна Македония, както и пътя до Сгурово и Смоличано заради натовареността на дестинацията от туристи за известния водопад "Света Ана" и други забележителности там, но се отказа от искането си - пояснява зам.-кметът на Невестино Йордан Глогов. - Ние искахме да вземем част от третокласните пътища, защото не пипат нищо там. Пътищата са много зле, обаче не може. Трябва да е пътя само на "Областно пътно управление", без да има участие Кюстендил, без да минава през друга граница. Да минава само през Невестино. Да няма смесено участие на други общини. И таксите, които общината трябва да плаща, ако стане собственик на тези участъци, са непосилни - по 5 000 лв. за километър за текущи ремонти и от 1 000 до 3 000 лв. за километър за пътища от първи до трети клас. Така са го направили, че да не се пипат пътищата и това“.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК